رد کردن پیوندها
گواهی کنسولی جهت درخواست روادید

گواهی کنسولی جهت درخواست روادید

گواهی‌های زندگی

اگر مستمری خود را در خارج از کشور دریافت می‌‌کنید، باید سالانه ثابت کنید که شرایط دریافت پرداخت‌ها هم‌چنان برقرار است. تأییدیه را می‌‌توانید به صورت حضوری در سفارت با مدرک شناسایی معتبر دریافت کنید. سپس باید خودتان مدارک را به صندوق بازنشستگی بفرستید. گواهی‌نامه رایگان است.

 

بستن حساب مسدود شده

اگر می‌خواهید حساب مسدود شده‌ای را که قبلاً راه‌اندازی کرده‌اید لغو کنید، زیرا درخواست ویزای شما رد شده است، معمولاً می‌توانید این کار را با ارائه درخواست رد کردن خود انجام دهید.

اگر می‌خواهید حساب مسدود شده‌ای را که قبلا راه‌اندازی کرده‌اید لغو کنید، زیرا طبق برنامه در آلمان تحصیل نمی‌کنید و برای ویزا درخواست نکرده‌اید، به گواهی کنسولی نیاز دارید که مشمول هزینه است. پیشینه این است که حساب‌های مسدود شده ممکن است بدون مدرک رسمی‌‌ بسته شوند.

برای گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران نیاز به وقت یابی جهت درخواست گواهی کنسولی دارید.

لطفا پاسپورت خود را در قرار ملاقات همراه داشته باشید.

علاوه بر این، برای گواهی کنسولی با ارائه هزینه نیز وجود دارد.

اگر قبلاً وارد آلمان شده‌اید، لطفاً با مقامات خارجی مسئول خود تماس بگیرید، که باید با انحلال احتمالی موافقت کند. سفارت آلمان در تهران در این مورد مسئولیتی ندارد.

گواهی کنسولی جهت درخواست روادید
گواهی کنسولی جهت درخواست روادید

گواهی صادرات

تمام اطلاعات را می‌توان در این مقاله یافت.

گواهی اسباب کشی یا نقل مکان

اگر از ایران خارج می‌‌شوید و می‌‌خواهید وسایل خود را به آلمان بیاورید، ممکن است به گواهی جابجایی نیاز داشته باشید.

سفارت آلمان در تهران می‌‌تواند برای شما یک بار گواهی جابجایی صادر کند مدارک زیر مورد نیاز است:

فرم درخواست به طور کامل تکمیل و امضا شده است

پاسپورت (اصل و کپی)

مجوز اقامت یا کار ایران (اصل و کپی) که نشان دهنده مدت اقامت در ایران است که باید تأیید شود (حداقل 1 سال).

زمان پردازش 2 تا 3 روز است.

اطلاعات مربوط به هزینه‌های مربوطه را می‌توانید در اینجا بیابید.

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع خواهید یافت.

 

گواهی کنسولی برای درخواست ویزا در سفارت‌خانه‌های خارجی در تهران

رایج‌ترین مورد، گواهی‌های کنسولی برای درخواست ویزا در سایر سفارت‌خانه‌های خارجی در تهران است. در گواهی درخواست ویزا در سفارت‌خانه‌های خارجی در تهران، سفارت آلمان تأیید می‌کند که متقاضی دارای پاسپورت آلمانی است. تصمیم گیری در مورد این‌که آیا ویزا در نهایت اعطاء می‌شود منحصراً بر عهده سفارت خارجی مسئول است.

فقط اتباع آلمانی با اقامت معمولی خود در ایران یا بدون اقامت عادی فعلی (مثلاً مسافران جهان) می‌توانند چنین گواهی را از سفارت دریافت کنند. به عنوان مدرکی دال بر اقامت همیشگی شما در ایران، باید گواهی انصراف از ثبت نام از آلمان و اجازه اقامت ایرانی (برای افراد دو تابعیتی: پاسپورت ایرانی) ارائه شود. لطفاً از قبل از سفارت خارجی مربوطه استعلام بگیرید که آیا چنین گواهی در آنجا لازم است یا خیر.

توجه: سفارت در تهران برای کشورهایی که وزارت خارجه فدرال برای آنها اخطار سفر صادر کرده است، گواهی کنسولی صادر نمی‌کند. در این زمینه، لطفاً به هشدارهای مسافرتی که وزارت خارجه فدرال در جریان همه گیری کرونا صادر کرده و به طور مرتب در حال تعدیل است، توجه داشته باشید. بدون در نظر گرفتن این موضوع، هشدار سفر برای منطقه مرزی پاکستان و ایران در سیستان و بلوچستان وجود دارد. بنابراین گواهی‌های کنسولی برای درخواست ویزای پاکستان تنها در صورتی صادر می‌شود که ورود از طریق هوایی باشد. این امر در مورد سفر از طریق پاکستان به هند نیز صدق می‌کند. بلیط هواپیما یا بلیط عبور با کشتی باید به عنوان مدرک ارائه شود.

 

سایر گواهی‌های کنسولی

ارائه سایر گواهی‌های کنسولی می‌تواند توسط مقامات آلمانی و ایرانی در رویه‌های اداری به منظور تأیید رسمی‌ برخی حقایق مورد نیاز باشد.

نمونه‌های معمولی عبارتند از:

تأییدیه سکونت معمولی فرد در ایران جهت ارائه به دادگاه‌ها یا ادارات مالیاتی آلمان

تأیید داشتن پاسپورت آلمانی جهت ارائه به مقامات ایرانی

اطلاعات مربوط به هزینه‌های مربوطه را می‌توانید در اینجا بیابید.

برای درخواست گواهی‌های کنسولی که مربوط به درخواست ویزا در سفارت‌خانه‌های خارجی یا امور بازنشستگی نیست، وقت قبلی لازم است. لطفاً نوبت خود را رزرو کنید.

تمام اطلاعات این صفحه بر اساس دانش و ارزیابی‌های سفارت در زمان نگارش متن است. با این حال، به ویژه به دلیل تغییراتی که در این بین ایجاد شده است، نمی‌توان تضمینی برای کامل بودن و صحت آن داد.

 

پیام بگذارید

جستجو
کشیدن