رد کردن پیوندها
اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان و برترین اقتصاد اروپاست. بر اساس آمار بانک جهانی در سال 2021 تولید ناخالص داخلی این کشور به 3.84 تریلیون دلار رسید و در جایگاه چهارمین اقتصاد برتر جهان پس از ایالات‌ متحده، چین و ژاپن قرار گرفت.

 

بخش اقتصادی سفارت آلمان در تهران در باره اقتصاد در ایران، تحقیق و تکنولوژی در آلمان و همکاری‌های ایران و آلمان در زمینه توسعه اطلاع رسانی می‌نماید.

 

سیاست اقتصادی و توسعه بین‌المللی

سیاست خارجی آلمان تلاش خود را معطوف به ایجاد نظام قابل اتکاء و عادلانه اقتصادی و مالی می‌نماید. این سیاست از یک چارچوب و شرائط اقتصادی حمایت می‌کند که بتواند در سراسر عالم توسعه پایدار را ممکن ساخته و با اهرم همکاری‌های دو و چند جانبه امکانات بهتری برای توسعه ایجاد نماید.

تجارت جهانی

سیاست توسعه

سیاست ملی و بین‌المللی کنترل صادرات

صادرات آلمان به مناطق بحرانی در جهان باید چنان باشد که نه به بحران مربوطه دامن زند و نه به اقدامات تنبیهی در این راستا کمک کند.

سیاست کنترل صادرات

مشارکت آلمان در امور مربوط به آب (German Water Partnership)

هدف از پروژه German Water Partnership این است که از یک طرف شانس موفقیت برای صنعت و تحقیقات آلمان در زمینه آب در عرصه رقابت بین‌المللی را تقویت کرده و از طرف دیگر سهم خود در حل مشکلات کشورهای در حال توسعه را اداء نماید. اطلاعات بیش‌تر در باره اهداف و تکالیف، اعضاء و فعالیت‌های موجود German Water Partnership را می‌توانید در آدرس زیر پیدا نمایید:

اطلاعات بیش‌تر

حفظ محیط زیست‏

حفظ محیط زیست در آلمان یکی از اهداف تعیین شده در قانون اساسی برای دولت است. از گام‌های اصلی در مسیر این هدف، ایجاد تغییر در گزینه تأمین انرژی است که در این راستا کشور آلمان بکارگیری انرژی هسته‌ای را کنار گذاشته و بیش از پیش به انرژی‌های تجدید شونده روی خواهد آورد.

اقتصاد آلمان
اقتصاد آلمان و ایران

انرژی‌های تجدید پذیر در ایران و منطقه

بنیاد فریدریش ابرت (FES) با همکاری مرکز مطالعات منطقه‌ای کاسپین (BC CARE) در برلین وابسته به Freie Universität Berlin، سازمان انرژی‌های تجدید شونده در ایران (SUNA)، و کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران (NECOM) در روزهای سی‌ام و سی و یکم خرداد اقدام به برگزاری همایش “انرژی‌های تجدید شونده در ایران و خاورمیانه” نمود. در این همایش کارشناسانی از کشورهای آلمان و ایران جهت تبادل نظر دربارۀ انرژی‌های تجدید شونده نوین و تجربیات و چالش‌های منطقه و جهان در به کار گیری انرژی‌های تجدید شونده از سوی کشورهای صاحب منابع نفتی، به گفتگو نشستند.

اطلاعات بیش‌تر درباره فعالیت‌های FES در ایران و منطقه:

اطلاعات بیش‌تر

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

در تاریخ 1975/07/21 برابر با 30 تیر 1354 اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در اداره ثبت شرکت‌ها در ایران ثبت شد. در آغاز این اتاق با 137 شرکت عضو ایرانی و آلمانی شروع به فعالیت نمود. امروز این اتاق بیش از 2000 شرکت عضو دارد و به یکی از قوی‌ترین اتاق‌های بازرگانی خارج آلمان مبدل شده است. این اتاق مؤسسه‌ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور آلمان و ایران می‌باشد. هم‌چنین اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می‌باشد.

هم‌چنين اتاق بازرگانی و صنايع ايران و آلمان علاوه بر خدمات متعدد به شركت‌ها و اشخاص حقيقی اين امكان را می‌دهد كه روابط تجاری جديدی بين دو كشور برقرار نمايند و همكاری‌های موجود را توسعه بخشند.

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

پیام بگذارید

جستجو
کشیدن