رد کردن پیوندها
گواهی خروج کالا

گواهی خروج کالا

گواهی صادرات و خریدار برای اهداف مالیات بر فروش برای صادرات در سفرهای غیر تجاری

مالیات بر فروش در قیمت کالاهای آلمانی لحاظ شده است. در صورت تحویل صادراتی در سفرهای غیرتجاری به کشورهای ثالث (کشورهای خارج از اتحادیه اروپا)، مالیات فروش قابل استرداد است. این یک تخفیف مالیاتی دولتی برای کارآفرین (فروشنده) است که می‌تواند توسط کارآفرین به مشتری (خریدار) منتقل شود.

الزامات تحویل صادراتی در سفرهای غیرتجاری به کشورهای ثالث

کالا برای استفاده شخصی در نظر گرفته شده است.

مشتری مسافری است که در کشور ثالث اقامت دارد. محل اقامت در این معنا مکانی است که در گذرنامه به عنوان محل اقامت درج می‌شود.

کالا در چمدان شخصی به کشور ثالث صادر می‌شود.

کالا قبل از پایان سومین ماه تقویمی ‌بعد از ماه تحویل (دوره سه ماهه) تحویل گرفته می‌شود.

هدف از صادرات، استفاده و مصرف کالا در کشور وارد کننده است (یعنی نه فقط صادرات موقت).

این کالا برای تجهیز و تأمین وسایل حمل و نقل خصوصی (مانند خودرو، قایق موتوری یا هواپیما) در نظر گرفته نشده است.

فرآیند خرید تا بازپرداخت مالیات فروش

هنگام خرید کالا در آلمان، باید به کارآفرین اطلاع دهید که کالا برای صادرات به کشور ثالث در نظر گرفته شده است تا کارآفرین بتواند قسمت “الف” فرم “گواهی صادرات و خریدار” (یا “مالیات” را پر کند. چک خرید رایگان’) و به شما می‌دهد.

در اصل، هنگام خروج از اتحادیه اروپا (رایگان) باید صادرات توسط دفاتر گمرک مرزی اتحادیه اروپا تأیید شده باشد.

این مشکلی برای کالاهای موجود در چمدان دستی شما نیست زیرا آن‌ها را با خود حمل می‌کنید. قبل از تحویل چمدان در باجه تحویل کالا باید کالای داخل چمدان خود را برای تحویل به گمرک ارائه دهید. بنابراین ابتدا کارت پرواز خود را از باجه چک دریافت می‌کنید و سپس به گمرک می‌روید. در گمرک کالا، پاسپورت شما، کارت پرواز و فرم «گواهی صادرات و خریدار»/ «چک خرید بدون مالیات» را ارائه دهید. فقط پس از آن چمدان خود را در گیشه تحویل بگیرید.

سپس فرم “گواهی صادرات و خریدار” را به شرکت مربوطه‌ای که کالا را از آن خریده‌اید ارسال کنید. «چک‌های خرید بدون مالیات» را به Global Refund Deutschland GmbH (Vogelsanger Weg 38, 40470 Düsseldorf, Germany, www.globalrefund.com)  ارسال کنید. بازپرداخت مالیات به شما توسط کارآفرین یا یک شرکت خدماتی تحت استخدام او انجام می‌شود (به عنوان مثال بازپرداخت جهانی) نقدی یا غیر نقدی – پس از کسر هزینه‌های پردازش یا انتقال، در صورت لزوم.

“گواهی صادرات و خریدار” توسط سفارت

سفارت تنها در موارد استثنائی می‌تواند «گواهی صادرات و خریدار» صادر کند. هزینه این کار 25 یورو برای هر گواهی صادر شده است.

این تنها در صورتی امکان پذیر است که:

اثبات صادرات و/یا اثبات خرید از طریق رسیدهایی با تأییدیه مربوطه از گمرک مرزی به طور معتبر امکان‌پذیر نبود.

ارائه کالای بلا استفاده با برچسب به سفارت تا سفارت بتواند هویت کالای صادراتی را با کالای تحویلی مشخص کند (اثبات صادرات)

صادرات کالا قبل از پایان مهلت سه ماهه با ارائه مدارک مناسب (مهر خروج، بلیط پرواز) معتبر می‌شود.

ارائه پاسپورت خریدار که در آن محل اقامت در زمان خرید و صادرات کالا به کشور ثالث درج شده است، در سفارت، مرکز واقعی زندگی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا است.

ارائه فاکتور با فرم “صادرات و گواهی خریدار” یا “چک خرید معاف از مالیات” (با درج نام و آدرس خریدار در محل اقامت در کشور ثالث) در سفارت و

آن‌ها وسایل نقلیه موتوری نیستند (سفارت‌خانه‌های خارج از کشور مجاز به صدور تأییدیه صادرات برای وسایل نقلیه موتوری نیستند).

می‌توانید اطلاعات بیشتر و فرمی ‌را که باید پر کنید در این آدرس بیابید:

www.bundesfinanzministerium.de

 

سلب مسئولیت

تمام اطلاعات این جزوه بر اساس یافته‌ها و تجربیات سفارت در زمان تنظیم برگه است. با این حال، هیچ تضمینی برای کامل بودن و درستی آن نمی‌توان داد.

ادعاهای حقوقی را نمی‌توان از این جزوه استخراج کرد.

پیام بگذارید

  1. گواهی کنسولی جهت درخواست روادید - گروه مشاوره مهاجرتی ایرسا
    پیوند ثابت
جستجو
کشیدن