رد کردن پیوندها
سفر همراه با دیگر حیوانات خانگی

سفر همراه با دیگر حیوانات خانگی

سفر با حیوانات خانگی در اتحادیه اروپا

جهت سفر و ورود از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا (به اصطلاح کشورهای ثالث) به اتحادیه اروپا به همراه سگ، گربه و راسو، از تاریخ 29 دسامبر 2014، مقررات شماره 2013/576 (اتحادیه اروپا) ملاک می‌باشند. لطفاً بخصوص به فصل “شرایط ورود به اتحادیه اروپا” توجه فرمایید. طبق آن، شروط اساسی ورود حیوانات خانگی عبارتند از:

  • خال‌کوبی یا میکروچیپ جهت شناسایی
  • واکسن مورد تأیید هاری، مستند به گواهی سلامت حیوان طبق نمونه اتحادیه اروپا (رجوع شود به لینک مربوطه)
  • اظهارنامه شخص همراه
  • ورود مستقیم
  • اصولاً حداکثر 5 حیوان
  • نظر به وضعیت هاری در ایران (رجوع شود به “کشورهای ثالث خارج از فهرست”)، برای ورود از ایران شرایط اضافه ذیل نیز صدق می‌کند:

    • آزمایش خون پادتن هاری حداقل 30 روز پس از زدن واکسن و حداقل 3 ماه پیش از ورود به آلمان.
    • عدم نیاز به رعایت مهلت 3 ماهه، در صورتی که پیش‌تر آزمایش خون در اتحادیه اروپا صورت گرفته باشد.

برای ورود سگ‌های خطرناک به جمهوری فدرال آلمان، غیر از مقررات حقوقی دام‌پزشکی، ممکن است شرایط و یا محدودیت‌های دیگری نیز الزامی باشد.

 

اطلاعات سفر با انواع دیگر حیوانات خانگی به/از طریق اتحادیه اروپا

قبل از وارد کردن یا ترانزیت حیوانات غیر از سگ، گربه و موش خرما یا پرندگان به جمهوری فدرال آلمان، ابتدا باید بررسی شود که آیا الزامات بهداشتی حیوانات باید رعایت شود یا خیر. علاوه بر این، هر گونه الزامات حفاظت از گونه‌ها باید رعایت شود.

1- الزامات بهداشتی حیوانات برخلاف وضعیت قانونی سگ، گربه و موش خرما یا پرندگان، سفر با سایر حیوانات خانگی از نظر قانون بهداشت حیوانات در اتحادیه اروپا هماهنگ نشده است. بنابراین قانون ملی آلمان اعمال می‌شود. برای اطلاعات بیش‌تر، لطفاً به وب سایت وزارت غذا و کشاورزی فدرال مراجعه کنید. اگر مجوز بهداشت حیوانات مورد نیاز باشد، باید در بالاترین مقام دام‌پزشکی ایالت فدرال که از طریق آن ورود به جمهوری فدرال آلمان انجام می‌شود، درخواست شود.

2- الزامات حفاظت از گونه‌ها مرجع مسئول آلمان آژانس فدرال حفاظت از طبیعت (BfN) است که به شرح زیر است.

قابل دسترسی است:

آژانس فدرال حفاظت از طبیعت / بخش I 1

Konstantinstr. 110

بن 53179

تلفن 022884911311

فکس 022884911319

ایمیل: کلیک کنید

در وب سایت، تحت کلیدواژه CITES، اطلاعات دقیقی در مورد الزامات حفاظت از گونه‌ها، به ویژه زمانی که حیوانات از کشورهایی که به اتحادیه اروپا تعلق ندارند، وارد می‌شوند، خواهید یافت.

 

اسناد رسمی‌ به اصطلاح اسناد (CITES). مقررات در مورد هر دو اعمال می‌شود.

حیوانات و گیاهان زنده و هم‌چنین برای اجزاء و محصولات حاصل از آن‌ها.

برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، WA در نهایت و به طور مستقیم توسط مقررات حفاظت از گونه‌های اروپایی (مقررات شورای (EC) شماره 338/97 و مقررات کمیسیون اروپا (EC) شماره 865/2006) اجرا می‌شود. وضعیت حفاظت از گونه‌های فردی را می‌توان در اینجا مشاهده کرد تا بتوان بررسی کرد که آیا حیوان مشمول مقررات حفاظت از گونه است یا خیر.

علاوه بر مجوز واردات، اسناد صادراتی از کشور صادر کننده برای واردات به اتحادیه اروپا مورد نیاز است. آدرس مقامات مسئول مجوز CITES در کشورهای مبدأ (به اصطلاح مقامات مدیریت) را می‌توان در وب سایت در زیر “تماس‌ها و اطلاعات ملی” یافت.

علاوه بر WA، مقررات حفاظتی برای همه گونه‌های پرندگان اروپایی وجود دارد، به طوری که پرندگان را فقط در صورتی می‌توان از کشور ثالث وارد کرد که BfN تأیید صریح کتبی خود را داده باشد. نقض مقررات WA اغلب از طریق واردات سوغاتی سفر رخ می‌دهد.

توجه به بروشور موجود در وب سایت وزارت خارجه فدرال “مراقب سوغاتی‌های عجیب و غریب باشید” در بخش “اطلاعات کشور و سفر” است. گردش‌گران می‌توانند قبل از عزیمت با قوانین آن آشنا شوند.

BfN  و گمرک یک پایگاه داده با اطلاعات خاص کشور

خاطر نشان می‌شود که واردات حیوانی که با قوانین دام‌پزشکی و/یا حفاظت از گونه‌ها مطابقت ندارد. عدم رعایت الزامات می‌تواند منجر به مصادره حیوان در هنگام ورود بدون غرامت و شروع رسیدگی به تخلفات اداری شود.

 

سلب مسئولیت

تمامی اطلاعات این راهنما بر پایه اطلاعات و تجارب سفارت کشور آلمان در زمان تدوین این راهنما است. تضمین صحت و جامعیت آن امکان پذیر نیست. امکان ادعای حقوقی بر اساس مطالب این راهنما وجود ندارد.

پیام بگذارید

جستجو
کشیدن