رد کردن پیوندها

پرسش‌های متداول پیرامون فرم درخواست ویزای شینگن آلمان

پرسش‌های متداول پیرامون فرم درخواست ویزای شینگن آلمان

کجا می‌توانم فرم درخواست را تهیه کنم؟ چقدر هزینه دارد؟ می‌توانم آن را آنلاین هم درخواست دهم؟

فرم درخواست رایگان است. شما می‌توانید آن را بطور مستقیم ا زروی وبسایت ما دریافت نمایید.
لطفا دقت نمایید که انجام درخواست بصورت آنلاین امکان پذیر نیست.

سیستم ویدکس – دانلود فرم درخواست ویزای شینگن آلمان

فرم درخواست باید به چه زبانی تکمیل شود؟

نام و نام خانوادگی خود را طوری وارد نمایید که با حروف لاتین در گذرنامه شما درج شده است. لطفاً در صورت امکان نام محل تولد خود را نیز تبدیل کنید. لطفاً نام محل تولد را بطور کامل قید نمایید.
سایر صفحات فرم را می‌توانید به زبان انگلیسی و یا آلمانی تکمیل نمایید.

در خصوص نکته شماره 23: کشور عضو به هنگام ورود به حوزه شنگن – چه کشوری را باید قید کنم؟
لطفا کشوری را وارد نمایید که که نخستین ورود در آن انجام می‌پذیرد.

 

در خصوص نکته شماره 25: مدت زمان اقامت برنامه ریزی شده یا سفر عبوری / قید تعداد روزها – چه باید قید کنم؟
در اینجا تعداد روزهایی را قید نمایید که قصد دارید در آلمان / حوزه شنگن اقامت داشته باشید. لطفاً توجه داشته باشید که در پرسش‌های 29 و 30 در مورد (نخستین) «تاریخ ورود برنامه ریزی شده به حوزه شنگن» و (آخرین) «تاریخ خروج برنامه ریزی شده از حوزه شنگن» از شما پرسش شده است.
تعداد روزها می‌تواند کم‌تر از تعداد روزها بین نخستین ورود و آخرین خروج باشد. به عنوان مثال: روادید با اعتبار یک ماهه و یک اقامت ده روزه. این به شما امکان استفاده انعطاف پذیر از روادید را می‌دهد. به عنوان مثال: ورود در تاریخ 5 اکتبر و خروج در تاریخ 4 نوامبر، اقامت 10 روز. با این روادید نمونه می‌توانید در مقطع زمانی بین دو تاریخ، حد اکثر ده روز، در آلمان اقامت داشته باشید، می‌توانید از روز 5 اکتبر به بعد وارد و باید تا قبل از روز 4 نوامبر کشور را ترک نمایید.
لطفاً در این مورد، بیمه درمانی دارای اعتبار برای همان مقطع زمانی داشته باشید.

مجوز ورود برای کشور مقصد نهائی
این در روادیدهای نوع A (ترانزیت فرودگاهی) و C (سفر عبوری از حوزه شنگن) صدق می‌کند.
لطفاً توجه داشته باشید که روادید ترانزیت آلمان را تنها هنگامی دریافت می‌کنید که بتوانید روادید کشور مقصد نهایی و کلیه کشورهایی که در راه آن کشور هستند را ارائه دهید.
این مورد در صورتی که دارای روادید ملی آلمان(D) به عنوان یکی از کشورهای عضو شنگن باشید صدق نمی‌کند زیرا این نوع روادید از تاریخ 05/04/2010 به شما حق اقامت 90 روزه در 6 ماه در حوزه شنگن را می‌دهد.

در خصوص نکته 29 و 30: تاریخ ورود برنامه ریزی شده. تاریخ خروج برنامه ریزی شده. – در صورتی‌که مجبور باشم چندین بار به جمهوری فدرال آلمان سفر کنم، باید اطلاعات پرواز نخستین ورود خود را اعلام کنم؟
در شماره 29 تاریخ نخستین ورود و در شماره 30 – تاریخ اولین خروج برنامه ریزی شده خود را ذکر نمایید. این تاریخ‌ها برابرند با حداقل مدت اعتبار روادید درخواستی. در صورتی که قصد دارید طی سال‌های بعد نیز به آلمان / منطقه شنگن سفر نمائید و می‌توانید ضرورت این امر را اثبات نمائید، لطفاً در شماره 25 تعداد سال‌های مورد نظر برای اعتبار روادید را وارد نمائید. بدین ترتیب، ممکن است در شماره‌های 29 و 30 بازه زمانی 01/05/2017 لغایت 10/05/2017 را وارد نمائید، زیرا قصد دارید در این بازه زمانی به آلمان سفر نمائید، در شماره 25 اما “2 سال” را وارد نمائید.
لطفاً توجه داشته باشید که دعوت‌نامه و بیمه شما باید این مقطع زمانی را پوشش دهد. لطفا به پاسخ شماره 25 نیز توجه داشته باشید.

در خصوص نکته شماره 31: اگر قصد داشته باشم از خواهرم دیدار کنم اما دعوت‌نامه رسمی را همسایه فرستاده باشد، باید چه آدرسی را قید کنم؟
لطفاً همیشه آدرس فردی را ذکر کنید که به راستی می‌خواهید دیدار کنید بدون در نظر گرفتن این که چه کسی دعوت‌نامه را داده باشد. در این مورد، آدرس خواهرتان را.

در خصوص نکته شماره 33: مخارج زندگی در طول مدت اقامت – در صورتی‌که میزبان، کلیه مخارج را بر عهده داشته باشد، چه باید بنویسم؟
لطفا نام میزبان را این‌جا درج کنید (گزینه «به بند 31 یا 32 مراجعه شود») را علامت بزنید.

پیام بگذارید

 1. سیستم ویدکس videx سفارت آلمان چیست
  پیوند ثابت
 2. پرسش‌های مربوط به ویزای آلمان - ایرسا
  پیوند ثابت
 3. ارسال نظر

  مريم ابراهيم نژاد می گوید:

  خواهرم در المان زندگي ميكند ولي چون مقيم نيست ونميتواند دعوتنامه بفرستد .اسفند زايمان ميكند و دوستش براي من دعوتنامه فرستاده.آيا من با اين دعوتنامه ميتوانم بروم؟ براي گرفتنويزا به سفارت يا ويزامتريك مراجعه كنم؟ ايتويزا جزه ويزاي ضروري محسوب ميشود و يا ديدار با خانواده؟براي زدن ايميل به سفارت به كدوم سايت مراجعه كنم؟

  1. با سلام
   هویت دعوت کننده مهم نیست، آن‌چه مهم است داشتن شرایط لازم برای یک دعوت کننده است مانند مهیاء کردن مسکن و تمکن مالی و…
   شما پس از تهیه مدارک لازم و کامل می‌توانید نوبت قبلی دریافت و در همان تاریخ مراجعه کنید.

 4. سلام
  میشه راهنمایی کنید که بهترین مسیر مهاجرتی برای من چیه که از این کشور برم؟ مثلاً کاری، اوسبیلدونگ و… شرایط من این است: متولد ۱۳۷۸، دیپلم تجربی دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم، کارت پایان خدمت سربازی دارم، پول و سرمایه هیچی ندارم.
  فقط میخوام از این جا برم شما با اطلاعاتی که دارید اگه جای من بودید قدم به قدم چکار میکردید تا بتونید از اینجا برید حالا هر کشوری که باشه من اروپا و کانادا رو مد نظر دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. با سلام
   در حقیقت لازمه مهاجرت داشتن حداقل مبلغ برای سفر و تأمین مالی است. همان طور که اطلاع دارید جهت حتی مهاجرت تحصیلی نیاز است شما تمکن مالی ارائه دهید. در خیلی از مؤسسات شاید شما را متوهم سازند که مهاجرت تحصیلی نیاز به هیچ پولی ندارد ولی مسلماً شما بخواهید از شهری به شهر دیگر در خود ایران مسافرت بروید حداقل مبلغ را باید داشته باشید حال چه برسد به یک کشور اروپایی یا کانادا.

 5. سلام وقت بخیر
  با وضعیت تورم و گرونی به چه روش هایی میشه مهاجرت کرد؟

  1. سلام وقت بخیر
   شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و لذا باید شرایط شما به شخصه سنجیده شود تا بهترین راه مهاجرتی و کشور خاصی را به شما پیشنهاد دهیم.

جستجو
کشیدن