رد کردن پیوندها
قانونی کردن اسناد برای سفارت آلمان

قانونی کردن اسناد برای سفارت آلمان

اسناد مربوط به کشور دیگر اغلب تنها در صورتی توسط مقامات یا دادگاه‌های آلمان به رسمیت شناخته می‌شوند که اصالت آن‌ها در یک رویه خاص ثابت شده باشد. مقامات آلمانی اغلب به ارائه اسناد ایرانی (مانند گواهی تولد یا ازدواج) به شکل قانونی نیاز دارند.

سفارت آلمان در تهران با ارائه‌ دهنده خدمات قراردادی VisaMetric همکاری می‌کند تا روند قانونی‌سازی و صدور گواهی کپی را مشتری پسندتر کند. پس از تعیین وقت، ویزا متریک مدارک شما را برای اجرای روش قانونی جای‌گزین یا گواهی کپی می‌پذیرد. رسیدگی به مدارک فقط توسط سفارت آلمان در تهران ادامه خواهد داشت. VisaMetric بررسی اولیه برنامه‌ها را انجام نمی‌دهد. VisaMetric هم‌چنین بازگرداندن اسناد را بر عهده می‌گیرد.

زمان فعلی رسیدگی به موارد قانونی 4 روز کاری است. لطفاً زودتر وقت بگیرید، به خصوص اگر به مدارک قانونی برای ارائه در وقت ویزا نیاز دارید.

قانونی شدن در دفتر ویزا در روز درخواست ویزا دیگر امکان پذیر نیست. شما باید مدارک را در یک فرم قانونی از قبل برای قرار ملاقات ویزای خود همراه داشته باشید.

لازم به ذکر است که رویه در ایران یک رویه قانونی جایگزین است. ابتدا سند باید توسط مترجم مورد تأیید به آلمانی ترجمه شود. لیست مترجمان تأیید شده را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید. (لطفاً توجه داشته باشید که دسترسی به لینک فقط در اینترنت رایگان ایران و فقط به زبان فارسی امکان پذیر است).

در صورت وجود شبهه به جعلی بودن سند یا در صورت نادرست بودن محتوای سند، قانونی شدن جایگزین مردود خواهد بود.

فقط اعمال عمومی را می‌توان قانونی کرد. اسناد عمومی شامل شناسنامه، سند ازدواج، طلاق، گواهی فوت، گزیده ثبت اسناد، جواز کسب، کارت ملی، رضایت نامه ازدواج، شناسنامه از سازمان نظام پزشکی ایران، گواهی پایان کار، گواهی پایان کار حسن سلوک، اوراق خودرو، گواهی‌نامه رانندگی، گواهی‌های سردفتری مانند وکالت نامه، مبایعه نامه و ….

قانونی کردن اسناد برای سفارت آلمان
قانونی کردن اسناد برای سفارت آلمان

5 گام برای جایگزینی قانونی شدن در ایران

1. شما سند عمومی دارید که می‌خواهید آن را قانونی کنید که توسط مترجم به آلمانی ترجمه شده است.

مهم: مترجم باید در فهرست وزارت امور خارجه ایران باشد. (لطفاً توجه داشته باشید که دسترسی به لینک فقط در اینترنت رایگان ایرانی و فقط به زبان فارسی امکان پذیر است). برخی از این موارد با پرداخت هزینه اضافی، پیش‌ احراز هویت لازم را از وزارت دادگستری و امور خارجه ایران به شما پیشنهاد می‌دهند. اگر این پیشنهاد را قبول کردید، می‌توانید مرحله 2 را رد کنید.

2. شما ابتدا به وزارت دادگستری ایران و سپس به وزارت امور خارجه ایران (وزارت امور قانونی) مراجعه می‌کنید و مدارک را در آنجا تأیید می‌کنید. لطفاً توجه داشته باشید که پیش از صدور گواهی‌نامه نباید بیش از یک سال از تاریخ ارائه آن‌ها برای قانونی شدن باشد.

3. شما با ارائه دهنده خدمات خارجی سفارت آلمان در تهران وقت سفارت رزرو می‌کنید تا مراحل قانونی جایگزینی را انجام دهد. ارائه دهنده خدمات خارجی برای پذیرش اسنادی که باید قانونی شوند، هزینه خدمات دریافت می‌کند. هم‌چنین هزینه‌هایی برای قانونی شدن توسط سفارت وجود دارد. لطفاً از هزینه‌های مربوطه مطلع شوید. لطفاً توجه داشته باشید که هم هزینه سفارت و هم هزینه خدمات ارائه دهنده خدمات باید به صورت نقدی و یورو در روز ارسال درخواست به ارائه دهنده پرداخت شود.

4. شما در نوبت رزرو شده با کلیه مدارک مورد نیاز (اصل و ترجمه از پیش تأیید شده) در مرکز پذیرش: (آدرس: تهران، خیابان وزرا، 15139، کراس 21، خیابان وزرا، خیابان 21، پلاک 137، طبقه 1، ساختمان شیرازی) حاضر می‌شوید. درخواست را فقط می‌توان به ویزامتریک در مرکز پذیرش در تهران ارسال کرد، نه در شعب ویزا متریک در ترکیه یا سایر کشورها.

لطفاً نامه‌ای به زبان آلمانی، انگلیسی یا فارسی نیز همراه داشته باشید که در آن توضیح دهید برای چه چیزی به قانونی شدن مدارک نیاز دارید.

ویژگی خاص سند ازدواج: اگر می‌خواهید سند ازدواج قانونی شود، باید اصل شناسنامه هر دو همسر را ارائه دهید. اگر می‌خواهید سند ازدواج را همراه با طلاق قانونی کنید، ارائه شناسنامه کافی است.

ویژگی خاص طلاق: اگر می‌خواهید طلاق رسمی شود، باید حداقل یک شناسنامه از همسر سابق را به صورت اصل ارائه دهید.

VisaMetric هزینه خدمات جداگانه‌ای برای ارسال اضافی شناسنامه‌ها صرفاً به عنوان اثبات دریافت نمی‌کند.

ویژگی خاص گواهی‌نامه‌های حسن سلوک: اگر می‌خواهید گواهی حسن رفتار ایرانی خود را قانونی کنید، لطفاً از به روز بودن آن (نه بیشتر از سه ماه) مطمئن شوید.

هم‌چنین مطمئن شوید که اصل (به ویژه گواهی تأمین اجتماعی، وکالت‌نامه و گواهی حسن رفتار برای پزشکان) دارای مهر و امضای مرجع صادر کننده باشد. کپی‌های ساده یا چاپ شده را نمی‌توان به عنوان اصل تشخیص داد.

5. آیا می‌خواهید یک پیام رسان (نماینده) را مأمور انجام این روش کنید؟

فرآیند قانونی سازی لزوماً نباید شخصاً طی شود. هم‌چنین می‌توانید یک پیام رسان را به نمایندگی از شما سفارش دهید. لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

هنگام رزرو نوبت باید نام پیام رسان ذکر شود.
پیک باید یک سفارش کتبی غیر رسمی (مثلاً به صورت ایمیل چاپی) به زبان آلمانی، انگلیسی یا فارسی از شما (مشتری) و یک کپی از پاسپورت شما را به وقت ملاقات بیاورد.
اگر پیام رسان نتواند این را نشان دهد، او پذیرفته نخواهد شد.
در موارد استثنائی نیز می‌توانید مدارک خود را در سفارت آلمان در تهران قانونی کنید. برای این کار نیاز به یک قرار ملاقات ویژه دارید. لطفاً از طریق فرم تماس با ما تماس بگیرید. درخواست شما بدون قرار ویژه قابل رسیدگی نیست. لطفاً هنگام گرفتن وقت سفارت منتظر زمان‌های انتظار باشید، زیرا ظرفیت‌ها بسیار محدود است.

تمام اطلاعات این صفحه بر اساس دانش و ارزیابی‌های سفارت در زمان نگارش متن است. با این حال، به ویژه به دلیل تغییراتی که در این بین ایجاد شده است، نمی‌توان تضمینی برای کامل بودن و صحت آن داد.

پیام بگذارید

  1. نکاتی برای خانم‌های آلمانی - گروه مشاوره مهاجرتی ایرسا
    پیوند ثابت
  2. طلاق صورت گرفته در خارج از آلمان - گروه مشاوره مهاجرتی ایرسا
    پیوند ثابت
جستجو
کشیدن