رد کردن پیوندها

دعوتنامه رسمی چیست؟

دعوت‌نامه رسمی چیست؟

دعوت‌نامه رسمی (تعهدنامه) تضمین مالی هزینه‌های زندگی فردی با تابعیت دیگر می‌باشد که اثبات وجود شرایط اقتصادی برای صدور اقامت بر طبق ماده 5 بند 1 قانون اقامت را در مراحل اداری میسر می‌سازد.
با تحویل دعوت‌نامه رسمی (تعهدنامه) شخص ارائه دهنده تمامی هزینه‌های زندگی و بازگشت درخواست کننده روادید را بر عهده گرفته و متعهد می‌شود. متعهد شونده می‌تواند شخص حقیقی و یا حقوقی باشد.

 

در دعوت‌نامه رسمی که دریافت کرده‌ام، تنها 90 روز در شش ماه اعتبار دارد، اما من مایل به درخواست روادید برای دو سال هستم، آیا این امکان دارد؟
بله. ولی طبق دعوت‌نامه رسمی تنها 90 روز اول تضمین مالی شده است. برای زمان باقی مانده روادید درخواست شده شما باید مدارک اضافه‌تری مبنی بر تمکن مالی ارائه نمایید. در این‌جا حساب‌های مالی سه ماه گذشته مناسب می‌باشند که نشان می‌دهند شما ماهانه چقدر درآمد دارید و این‌که اقامت مکرر در خارج را می‌توانید تقبل کنید.

 

تا چه زمانی دعوت‌نامه رسمی میزبان/دعوت کننده اعتبار دارد؟
سفارت معمولاً دعوت نامه‌های رسمی را تا شش ماه پس از صدور قبول می‌کند.

 

آیا می‌توانم درخواست ویزای چند ساله را با یک دعوت‌نامه رسمی بدهم؟
بله. میزبان شما به اداره امور اتباع خارجی اعلام می‌کند که اقامت برای چه زمانی(یک تا چهار سال) در نظر گرفته شده است و درخواست می‌کند که در دعوت‌نامه رسمی به آن اشاره شود.
بدین ترتیب تضمین مالی اقامت در آلمان برای کل این زمان وجود دارد.
چنان‌چه اداره امور اتباع خارجی دعوت‌نامه رسمی را فقط برای مدت کوتاه‌تری قبول کند، شما (درخواست کننده) باید مدارک مالی اضافه‌تری درباره وضعیت اقتصادی خود ارائه کنید. در این‌جا حساب‌های مالی سه یا شش ماه گذشته مناسب می‌باشند که نشان می‌دهند شما ماهانه چقدر درآمد دارید و این‌که اقامت مکرر در خارج را می‌توانید تقبل کنید.

 

شرکت ما تا به حال مشتریان زیادی را دعوت کرده است که شما در جریان آن هستید. پس چرا ما باید برای هر درخواست جدید روادید دوباره تمامی مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهیم؟
به دلیل مقررات موجود سفارت اجازه ذخیره اطلاعات میزبان را ندارد. مدارک مربوط به دعوت‌نامه‌های قبلی شما برای مشتریان در سفارت بر اساس درخواست روادید و نه بر اساس شرکت دسته‌بندی و نگه‌داری می‌شوند. بنابراین مدارک باید برای هر مشتری جداگانه ارائه شوند.
سفارت از درک این موضوع تشکر می‌کند.

 

چه اقدامی انجام دهیم، وقتی که به طور مثال در دعوت‌نامه رسمی (تعهدنامه) یک اسم اشتباه نوشته شده باشد؟
تا زمانی که هویت دعوت کننده و دعوت شونده بدون شک قابل اثبات است، تفاوت املایی یک اسم با پاسپورت باعث عدم پذیرش دعوت‌نامه رسمی نخواهد شد.

چگونه می‌توان روابط خانوادگی را اثبات کرد؟
سفارت قبل از صدور روادید معقول بودن درخواست را بررسی می‌کند.
در این‌جا سفارت در صورت نیاز بررسی می‌کند که آیا بین دعوت کننده و دعوت شونده واقعاً روابط خانوادگی وجود دارد.
روابط خانوادگی با یک شخص را می‌توان معمولاً از طریق گواهی ولادت یا ازدواج یا شناسنامه اثبات کرد. به طور مثال روابط خانوادگی خواهر و برادر با ارائه گواهی تولد و یا شناسنامه خودتان و گواهی تولد یا شناسنامه خواهر/برادر قابل اثبات است. به این ترتیب می‌توان فهمید که هر دو نفر دارای پدر، مادر و یا پدر و مادر مشترک هستند.

 

دعوت‌نامه غیر رسمی چیست و چه مشخصاتی دارد؟
جهت درخواست روادید برای دیدار از خانواده و آشنایان، از شما ارائه دعوت‌نامه غیر رسمی شخصی که به دیدارش می‌روید درخواست می‌شود.
دعوت‌نامه غیر رسمی باید به زبان آلمانی باشد و هدف از سفر و مدت سفر را مشخص نماید.
دعوت‌نامه غیر رسمی می‌تواند دست نویس و یا تایپ شده باشد. عضو خانواده و یا آشنایی که دعوت می‌کند باید شخصاً آن را امضاء کند. تأیید امضاء در این‌جا لازم نمی‌باشد.

 

بررسی درخواست روادید چه مدتی طول می‌کشد؟
دو تا سه هفته

پیام بگذارید

  1. لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

جستجو
کشیدن