رد کردن پیوندها
کمک و تأمین اجتماعی در خارج از کشور

کمک و تأمین اجتماعی در خارج از کشور

مقررات مربوط به اعطای کمک و تأمین اجتماعی در خارج از کشور از زمان اجرایی شدن SGB XII در 1 ژانویه 2005 به طور اساسی تشدید شده است. §§ 24، 132 و 133 SGB XII (Sozialgesetzbuch XII) مربوط به کمک‌های اجتماعی برای آلمانی‌های خارج از کشور از اول ژانویه 2004 به اجرا در آمده است. از آن زمان، یک برنامه جدید فقط و به طور انحصاری در سه شرایط استثنائی زیر امکان پذیر بوده است که در نهایت در § 24 SGB XII ذکر شده است:

مراقبت و آموزش کودکی که به دلایل قانونی مجبور به اقامت در خارج از کشور است.

مراقبت طولانی مدت بستری در یک مرکز یا شدت نیاز به مراقبت یا

قدرت حاکمیتی (بازداشت یا اعمال ممنوعیت خروج از کشور).

علاوه بر این شرایط استثنائی که همه آن‌ها بازگشت به آلمان را غیر ممکن می‌کند، شرایط اضطراری استثنائی و اقامت عادی قانونی در ایران نیز باید توسط سفارت آلمان ثابت و تأیید شود. انتظار می‌رود همه اتباع آلمانی که شرایط لازم را ندارند، بدون توجه به دلایل ذهنی برعکس، به آلمان بازگردند، زیرا دسترسی به سیستم تأمین اجتماعی آلمان در آن‌جا تضمین شده است.

مزایای کشور محل اقامت (ایران)، مزایای ارائه‌ دهندگان خدمات اجتماعی آلمان و سایر مزایای اشخاص ثالث (مانند حقوق بازنشستگی) بر هر کمک اجتماعی آلمان اولویت دارند.

اگر متقاعد شده‌اید که استثنائات فوق را رعایت می‌کنید، سفارت به مدارک زیر نیاز دارد تا به درخواست شما برای کمک‌های اجتماعی رسیدگی کند و بتواند آن را به مرجع اعطاء کننده در آلمان ارسال کند:

1. درخواست کمک‌های اجتماعی، به طور کامل و با دقت کامل شده و توسط شما امضاء شده است (لطفاً از فرم درخواست اداره رفاه اجتماعی آخرین اقامت‌گاه معمول خود در آلمان استفاده کنید)

2. اسنادی که اطلاعات ارائه شده در درخواست را اثبات می‌کند، به عنوان مثال.

– مدارک درآمد و دارایی شما، شواهدی از درآمد و دارایی افرادی که با شما در خانه زندگی می‌کنند.

3. شواهدی از هزینه‌های ضروری فعلی شما

4. بیانیه کتبی وضعیت اضطراری خود با دلایل دقیق برای نکات زیر:

– چرا به این کمک نیاز داری؟

– شما یا افرادی که در خانه با شما زندگی می‌کنند برای رفع وضعیت اضطراری (شروع کار) چه کردید؟

– قصد دارید در آینده وضعیت اضطراری را چگونه حل کنید؟

– آیا با بازگرداندن به آلمان موافقت می‌کنید (اگر نه، لطفاً دلایل خود را ذکر کنید)؟

5. مدرک مجوز اقامت معتبر (فتوکپی از صفحات با اطلاعات شخصی شما و اجازه اقامت مربوطه)

جهت ارسال مدارک به سفارت آلمان در تهران با استفاده از سامانه نوبت دهی با عنوان «درخواست گواهی کنسولی، احراز هویت امضاء و مشاوره در امور ارث، تابعیت، حقوق خانواده و …» وقت قبلی رزرو کنید.

سلب مسئولیت:

تمام اطلاعات این جزوه بر اساس یافته‌ها و تجربیات سفارت در زمان تنظیم برگه است. با این حال، هیچ تضمینی برای کامل بودن و درستی آن نمی‌توان داد. ادعاهای حقوقی را نمی‌توان از این جزوه استخراج کرد.

پیام بگذارید

جستجو
کشیدن