رد کردن پیوندها
مراکز آلمانی در ایران

مراکز آلمانی در ایران

در این صفحه مراکز آلمانی در ایران / نماینده‌های فرهنگی آلمانی که در ایران فعالیت دارند، را معرفی می‌کنیم.

 

مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران

سفارت آلمان در تهران برای پیش‌برد و حمایت از تفاهم بین آلمان و ایران در سال 1995 «مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران» را تأسیس کرد. طی مدت کوتاهی این مؤسسه تبدیل به مرکز مهمی برای آموزش و باز آموری زبان آلمانی شد. در سال 2009 بیش از 5000 نفر در این انستیتو برای دوره‌های ابتدایی، متوسطه و پیش‌رفته ثبت نام کردند. در این مؤسسه تمام امتحانات انستیتو گوته برگزار می‌شود. برای تعیین سطح قابلیت داوطلبان ایرانی تحصیل در آلمان Testdaf و از سال 2007 آزمون TestAS در این مؤسسه برگزار می‌گردد.

همه شرکت کنندگان در کلاس‌ها می‌توانند از کتاب‌خانه (آلمانی: نقطه گفتگو) مؤسسه استفاده نمایند. اطلاعات بیش‌تر در مورد مؤسسه زبان آلمانی تهران و در مورد کلاس‌ها، زمان‌های ثبت نام، نشانی‌ها را در سایت اینترنتی مؤسسه می‌یابید.

سایت اینترنتی مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران (DSIT)

مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران
مؤسسه آموزش زبان آلمانی در تهران


کلیسای انجیلی آلمان زبان

بیش از 50 سال است که کلیسای انجیلی آلمانی زبان در ایران حضور دارد. مؤسسین این کلیسا تجار، کمک کنندگان مناطق محروم و دیپلمات‌ها بودند که در سال 1958 این انجمن را در ایران بنیان نهادند. در کلیسای انجیلی آلمانی زبان در ایران، مسیحیان پروتستان دور هم جمع شده‌اند تا انجیل را بازخوانی کنند، مراسم مذهبی را بجا آورند، جوانان را آموزش دهند، نگرانی‌های روحی خود را در میان بگذارند و ایمان خود را به مسیحیت تحقق بخشند. زمین در منطقه قلهک خریداری شد. زمینی که کلیسا و محل اقامت کشیش بر آن بنا گشت و امروزه نیز پا بر جاست. محله قلهک که در مجاورت مدرسه آلمانی نیز قرار داشت در آن زمان به عنوان محله آلمانی‌ها در تهران شناخته می‌شد. از زمان انقلاب ایران در سال 1357 از تعداد خارجیان و در نتیجه اعضای کلیسای انجیلی کاسته شد. عضویت در این کلیسا به صورت داوطلبانه است و در عین حال از اهمیت بالایی نیز برخوردار می‌باشد. چرا که حق عضویت و کمک‌‌های نقدی در غالب صدقات و اعانات می‌بایست جای کم‌بود بودجه کلیسای انجیلی را که از جانب آلمان تأمین می‌شود، پر نماید.

کشیش: کیرستن وولاند.

 کلیسای انجیلی آلمان زبان

کلیسای انجیلی آلمان زبان
کلیسای انجیلی آلمان زبان


مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI)

شعبه مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI) در تهران واقع در منطقه الهیه تهران، دارای کتابخانه‌ای‌ است که در آن بیش از 12000 جلد کتاب برای استفاده رایگان دانشمندان ایرانی، بین المللی و دانش‌جویان نگه‌داری می‌شود. در این‌جا کلیه انتشارات مربوط به حفاری‌های باستان شناسی اریش اشمیت در پرسپولیس و نسخ اصلی کارهای ارنست هرتس‌فلد در سال 1928 از مجموعه کتاب‌های «گزارش‌های باستان شناسی از ایران و توران» موجود است. علاوه بر این، این کتاب‌خانه اقدام به گردآوری نشریات و کتب باستان شناسی ایرانی و خارجی نیز می‌نماید. این کتاب‌خانه، هسته اصلی اداره قدیم باستان شناسی در تهران است که ابتدا به صورت رسمی در سال 1961 تأسیس گردید و سپس در سال 1996 به شعبه اداره اروپا-آسیایی مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI) تبدیل گردید. به واقع، قبل از تأسیس این اداره و در سال 1958 اولین تحقیقات باستان شناسی به صورت منظم و هدف‌مند بر روی بنای معروف تخت سلیمان متعلق به دوره ساسانیان که امروزه جزو میراث فرهنگی جهان به شمار می‌آید، انجام شد. چندی بعد تحقیقاتی در محدوده نقش برجسته معروف داریوش متعلق به دوره هخامنشیان در بیستون، در قلعه‌ای قدیمی واقع در منطقه بسطام و در قصر ساسانی قلعه دختر در فیروزآباد انجام شد.

مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI)

مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI)
مؤسسه باستان شناسی آلمان (DAI)

گروه دوستی اصفهان – فرایبورگ

از سال 2000 یعنی از زمان عقد خواهر خواندگی بین اصفهان و فرایبورگ برقرار است، تبادلات مردمی بسیاری در زمینه‌های فرهنگ، جوانان، و علوم به اجراء در آمده است که به عنوان مثال منجر به مسافرت و بازدیدهای شهر وندان دو شهر از شهرهای اصفهان و فرایبورگ شده است. علاوه بر این هنرمندان، موسیقی دان‌ها، هنرمندان صنایع دستی و دانش‌جویان از اصفهان به فرایبورگ دعوت می‌شوند تا در پروژه‌ها، کنسرت‌ها و نامیشگاه‌ها شرکت کنند. گروه دوستی اصفهان – فرایبورگ بیش از 100 عضو دارد و کلاً غیر انتفاعی و افتخاری فعالیت می‌کند.

گروه دوستی اصفهان - فرایبورگ
گروه دوستی اصفهان – فرایبورگ

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

در تاریخ 1975/07/21 برابر با 30 تیر 1354 اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در اداره ثبت شرکت‌ها در ایران ثبت شد. در آغاز این اتاق با 137 شرکت عضو ایرانی و آلمانی شروع به فعالیت نمود. امروز این اتاق بیش از 2000 شرکت عضو دارد و  به یکی از قوی‌ترین اتاق‌های بازرگانی خارج آلمان مبدل شده است. این اتاق مؤسسه‌ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور آلمان و ایران می‌باشد. هم‌چنین اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می‌باشد.

هم‌چنين اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان علاوه بر خدمات متعدد به شركت‌ها و اشخاص حقيقي اين امكان را می‌دهد كه روابط تجاری جديدی بين دو كشور برقرار نمايند و هم‌كاری‌های موجود را توسعه بخشند.

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان
اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان

پیام بگذارید

جستجو
کشیدن